Kuo skiriasi sniego pūstuvas nuo lapų pūstuvo?
-
Sniego pūstuvas naudojamas sniegu padengtiems paviršiams nupūsti, naudojant tam tikrą energijos šaltinį: elektrą arba benziną.
Susikaupus nedideliam sniego kiekiui jūsų kieme, sniego pūstuvas taps puikia alternatyva sniego kastuvui ar net valytuvui. Sniego pūstuvai yra labai manevringi, nes jų padangos yra padidinto protektoriaus, o tai užtikrina didesnį sukibimą su sniegu.
Lapų pūstuvas – tai toks technikos įrenginys, kuris stipraus oro srauto dėka lengvai ir greitai nuo kiemo nupūs arba susiurbs medžių lapus, šiukšles ar įvairias sodo atliekas. Lapų pūstuvą verta įsigyti tiems, kurių tvarkoma teritorija yra didelė ar tiesiog nori greičiau atlikti sodo priežiūros darbus. Šis prietaisas taupo žmogaus fizines jėgas, energiją, laiką ir darbas tampa daug produktyvesnis.
Sniego pūstuvų tipai
- Vienos pakopos sniego pūstuvai yra paprasčiausiai valdomi pūstuvai. Juos rinktis reikėtų mažiau snieguotoms vietovėms, kuriuose iškrenta iki 12 colių sniego.
- Dvejų pakopų sniego pūstuvai pasižymi didesnėmis įsiurbimo angomis, todėl jie gali susiurbti didesnį sniego kiekį – iki 23 colių. Taip pat sniego pūstuvas pakelia šlapią ar suledėjusį sniegą.
- Trijų pakopų sniego pūstuvai yra patys patvariausi. Šiais pūstuvais sniegą galite nupūsti nuo važiuojamosios kelio dalies, o greitintuvo dėka įveiksite sušalusį sniegą.
- Elektriniai sniego pūstuvai pradeda veikti paspaudus atitinkamą įjungimo mygtuką. Elektrinių modelių galite įsigyti belaidžių ir laidinių. Elektriniai sniego pūstuvai yra lengvi bei kompaktiški.
- Dujiniai sniego pūstuvai užtikrina gerą mobilumą ir jiems nėra reikalingas maitinimo laidas.
Elektriniai ir akumuliatoriniai lapų pūstuvai
Elektriniai lapų pūstuvai yra mažiausiai priežiūros reikalaujantys įrenginiai. Elektriniai lapų pūstuvai, lyginant su akumuliatoriniais, yra daug lengvesni, tik nereikia pamiršti – jų veikimui būtinai elektros lizdas! Dar vienas šių pūstuvų privalumas – veikimo metu vibracija sukeliama nežymi ir įrenginys neišskiria jokių dūmų.
Akumuliatoriniai lapų pūstuvai turi skirtingų įtampų baterijas. Kuo aukštesnė baterijos įtampa, tuo ilgiau įrenginys veiks be sustojimo. Dauguma baterijomis maitinamų modelių yra nešiojami, tačiau kuprinės tipo pūstuvas yra galingesnis ir lengviau valdomas, lyginant su rankiniu įrenginiu.
Lapų pūstuvo savybės
- Dviejų ciklų varikliai turi gerą galios ir svorio balansą, tačiau jie veikia tik su alyvos ir benzino mišiniu, kurį dažniausiu atveju tenka susimaišyti patiems.
- Įsigijus lapų pūstuvą su keturių ciklų varikliu, jums papildomai tereikės įsigyti benzino. Žinoma šie lapų pūstuvai sveria daug daugiau, nes turi 4 ciklų variklius.
- Droselio veikimas yra supaprastintas, todėl palengvina benzinu varomo orapūtės paleidimą.
- Belaidžių modelių varikliai be šepetėlių yra efektyvesni nei varikliai su šepečiu ir užtikrina ilgesnį veikimo laiką ir didesnę galią.
- Kai kurie modeliai turi didesnio skersmens latakus arba vamzdelius. Įsigiję tokius modelius surinksite didesnius lapų kiekius.
Sniego ir lapų pūstuvo skirtumai
- Manevringumas. Lapų pūstuvai yra daug manevringesni, mažesni ir lengviau valdomi nei sniego valytuvai. Taip pat lapų pūstuvai lengvai nupučia lapus nuo bet kokio paviršiaus, o sniego valytuvai dažniausiai apsiriboja konkrečiu arba konkrečiais paviršiais.
- Darbinė temperatūra. Lapų pūstuvai nėra skirti darbams žiemai, nes nėra atsparūs šaltai oro temperatūrai. Naudojant pūstuvą turite atsižvelgti į naudotojo vadove nurodytus temperatūros intervalus. Sniego pūstuvai buvo sukurti sniegui nupusti, todėl yra atsparūs šaltai oro temperatūrai.
- Sniego tipas. Lapų pūstuvai gali susidoroti tik su dulkėtu bei gerai kristalizuotu sniegu. Sniego valytuvai yra skirti mechaniškai suryti ištisus sniego ir ledo gabalus.